вівторок, 5 травня 2015 р.

Слава загиблим! Пам'ять живим!Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

У міській бібліотеці для дітей до відзначення Дня памяті та примирення і 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  оформлена книжково – ілюстративна виставка «Слава загиблим! Память живим!».

Довідка: МАКИ ПАМ'ЯТІ.

Мак як символ пам'яті в Україні
Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни та гасло. Минулорічним було «Ніколи знову».
Цього року з нагоди 70-тої річниці перемоги над нацизмом Українським інститутом національної пам'яті було запропоновано нове гасло: “Пам'ятаємо. Перемагаємо”. Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Немає коментарів:

Дописати коментар